Odkazy na sousední města,
na naše historicky partnerská města
a na partnerská města Mimoně

 

Město Stráž pod Ralskem

Historie Stráže pod Ralskem je velmi úzce spjata s historií Mimoně. Nejen rodem Vartenberků, ale prakticky všemi rody, které Mimoň vlastnili. V průběhu staletí se různými transakcemi dostávaly majetky v okolí Stráže pod Ralskem do majetku Mimoně a stejně tak hrad Ralsko patřil jednou k panství Děvínskému, jednou k panství Mimoňskému.
Poslední rod, Hartigové, kteří vlastnili Mimoň si dokonce v kostele sv. Zikmunda ve Stráži pod Ralskem vytvořil svou rodovou hrobku.

Město Ingolstadt ve Spolkové republice Německo, má s Mimoní společnou poválečnou kapitolu. Ingolstadt byl jedním z mnoha měst, kam směřovaly poválečné odsuny německých obyvatel z Československého pohraničí. A právě sem, do Ingolstadtu byli repatriováni obyvatelé Prachatic (Prachatitz) a Mimoně (Niemes).
Město Jablonné v Podještědí  
 

 

UPOZORNĚNÍ

Veškeré pozvánky na naše akce najdete zde na našem spolkovém webu, nebo je zasíláme mailem, či SMS zprávou.

 

K odběru pozvánek na naše spolkové akce se můžete přihlásit pomocí našeho kontaktního formuláře, stejný formulář použijte také při případném odhlášení z odběru.

 

Spolek historie Mimoňska se schází pravidelně každý první čtvrtek v měsíci, mimo července a srpna, kdy se schůzky nekonají. V prosinci může být termín pravidelné spolkové schůzky posunutý a sloučený s akcí Betlémské světlo, kterou pravidelně pořádáme v Náhlově.

Administrace webu:

info@historiemimone.cz

Autorem článků se signaturou ( - web - ) je webová administrace.

Kontakt

Lenka Špačková Březinova 72/5
Mimoň
CZ - 471 24
+420 724 522 279 lenka.fogl@seznam.cz