Mimoňské Retromuzeum

 

Vítáme Vás na stránkách mimoňského Retromuzea, jehož zaměření vychází z celoživotní sběratelské vášně jeho zakladatelky, a kromě starých kočárků, jejichž sběru a rekonstrukci se věnuje zhruba od roku 2010, zde najdete i dobové panenky, zavinovačky, chrastítka, hračky, oblečky pro miminka a kolébky.

V Retromuzeu najdete i různé mapy, klobouky, gobelínové kabelky, nádobí a další dobové předměty, stejně jako vzpomínky na již neexistující mimoňské podniky, jakými byly např. TON, Severka, Rukavičářské závody, OPMP, a další, či na dodnes jedinou historicky existující fabriku Mitop Mimoň.

Níže v seznamu článků najdete veškeré aktivity, které byly s existencí Retromuzea v Mimoni spojené.

Otevírací doba Retromuzea Mimoň je od března do listopadu vždy každé úterý od 13 do 16 hod.
Jindy pouze po telefonické domluvě na telefonním čísle +420 
724 522 279, nebo výjimečně při příležitosti Spolkové akce, apod.

Retromuzeum najdete na adrese

U hřebčína
(Areál bývalých kasárem)
MIMOŇ
CZ - 471 24

Mapa

Fotogalerie

 

Mimoňské Retromuzeum, seznam článků

20.06.2020 15:06
V Mimoni se na konci června otevře nové muzeum, tentokrát pod patronací předsedkyně Spolku historie Mimoňska, Lenky Špačkové. Zaměření muzea bude vycházet z celoživotní sběratelské vášně jeho zakladatelky, a kromě starých kočárků, jejichž sběru a rekonstrukci se věnuje zhruba deset let,...

UPOZORNĚNÍ

Veškeré pozvánky na naše akce najdete zde na našem spolkovém webu, nebo je zasíláme mailem, či SMS zprávou.

 

K odběru pozvánek na naše spolkové akce se můžete přihlásit pomocí našeho kontaktního formuláře, stejný formulář použijte také při případném odhlášení z odběru.

 

Spolek historie Mimoňska se schází pravidelně každý první čtvrtek v měsíci, mimo července a srpna, kdy se schůzky nekonají. V prosinci může být termín pravidelné spolkové schůzky posunutý a sloučený s akcí Betlémské světlo, kterou pravidelně pořádáme v Náhlově.

Administrace webu:

info@historiemimone.cz

Autorem článků se signaturou ( - web - ) je webová administrace.

Retro je něco, co nám evokuje návrat do minulosti. Nejčastěji do období 50–80 let 20 století, nebo do časů našeho mládí. Proto může mít slovo Retro pro každou generaci jiný časový význam. Retro může být i zcela nový výrobek provedený ve stylu 50, 60, 70, nebo 80 let 20 století.
V mimoňském Retromuzeu však najdete pouze originální dobové věci, shromážděné během dlouholeté sběratelské činnosti.

Kontakt

Lenka Špačková Březinova 72/5
Mimoň
CZ - 471 24
+420 724 522 279 lenka.fogl@seznam.cz