Publikační činnost a projekty našich členů

 
Spolková publikační činnost se skládá z dohledávání a zveřejňování historických faktů o Mimoni a jejím okolí, z předávání historie zaniklých obcí na území bývalého VVP Ralsko, který existoval až do roku 1991, zhruba mezi obcemi  DoksyZákupyMimoňStráž pod RalskemMnichovo Hradiště a Bělé pod Bezdězem, z vydávání tištěných publikací a s pořádáním různých dalších akcí, které mají nějaký vztah k minulosti.

Projekty našich členů přispívají ke kulturnímu
a historickému rozvoji regionu:

  • Muzeum vystěhovalectví do Brazílie a muzeum horních vsí v Ralsku - Náhlově, je projektem našeho člena Ing. Petra Polakoviče, na kterém pracuje od roku 1997
  • Setkávání historických a retro kočárků, je projektem předsedkyně Spolku Lenky Špačkové, který vznikl v roce 2018
  • Retromuzeum, opět předsedkyně Spolku založila v roce 2020 muzeum, kde lze najít nejen historické a retro kočárky, se kterými je Retromuzeum spojené především, ale také různé artefakty z dnes již neexistujících mimoňských fabrik a podniků.
  • Prakticky od vzniku Spolku v roce 2004 se připravují tématické vycházky do okolí Mimoně, do bývalého VVP Ralsko, které má jako téma Jaroslav Dvořák

Tématické rozdělení webové publikační činnosti

UPOZORNĚNÍ

Veškeré pozvánky na naše akce najdete zde na našem spolkovém webu, nebo je zasíláme mailem, či SMS zprávou.

 

K odběru pozvánek na naše spolkové akce se můžete přihlásit pomocí našeho kontaktního formuláře, stejný formulář použijte také při případném odhlášení z odběru.

 

Spolek historie Mimoňska se schází pravidelně každý první čtvrtek v měsíci, mimo července a srpna, kdy se schůzky nekonají. V prosinci může být termín pravidelné spolkové schůzky posunutý a sloučený s akcí Betlémské světlo, kterou pravidelně pořádáme v Náhlově.

Administrace webu:

info@historiemimone.cz

Autorem článků se signaturou ( - web - ) je webová administrace.

Kontakt

Lenka Špačková Březinova 72/5
Mimoň
CZ - 471 24
+420 724 522 279 lenka.fogl@seznam.cz