Předvánoční posezení

17.12.2016 12:49

Poslední schůzka Spolku historie Mimoňska bývá ve svátečním duchu a také každý rok jiná. Letos jsme se domluvili s vedením Klubu seniorů, že s nimi naši schůzku spojíme. Program byl, vzhledem k blížícím se svátkům, téměř jasný. Promítání dokumentu pana Pípala, zpívání koled, ochutnávka cukroví, posezení, rozjímaní.
Rozhodli jsme se, že využijeme sbírku kočárků Lenky Špačkové a uděláme v klubu improvizovanou týdenní výstavu. Kočárků nesmělo být hodně, protože místnost se využívá i pro jiné účely, například cvičení, a kočárky by překážely. Počet 5 hlubokých, 5 sedaček byl shledán jako optimální. Kočáry z roku 1930, 1940, 1950 i 1960 jsme museli připravit na cestu a přepravit do Klubu seniorů. Každý hluboký kočárek má matraci, miminko, které musí být v zavinovačce. Nesmí chybět dudlík, chrastítko a na kočáru slída, kdyby náhodou pršelo. Panenky v sedačce, retro deky a pláštěnky. Utáhnout kolečka a blatníčky bylo nezbytné. Deset dospělých dobrovolnic s malou Kačenkou jsme se vydaly na cestu, nazvaly jsme ji Spanilou jízdou .A fotilo se, ať už jednotlivci nebo skupina. Také fotka s Mgr.Vojtou Zadákem, jako garantem zdravé populace, nesměla chybět. Užili jsme si to všichni - my, které jsme kočáry vezly i ti, kteří nás potkali, ať už v autech nebo cestou od školy Mírová přes ul.Mírovou, náměstí a přes most do Klubu seniorů. Úsměvy a nahlížení do kočárků… Bylo to milé a my se rády chlubily.
Celý den bylo ošklivé počasí, pršelo a foukal vítr. Když jsme jely naši „spanilou“ jízdu, nekápla ani kapička. Je možné, že podobnou výstavu uskutečníme na delší dobu. Možná by bylo hezké ji nazvat: A v čem jste se vozili Vy?? a doplnit ji případnými vašimi fotografiemi.
Spolek historie Mimoňska přeje úspěšný celý rok 2017

UPOZORNĚNÍ

Veškeré pozvánky na naše akce najdete zde na našem spolkovém webu, nebo je zasíláme mailem, či SMS zprávou.

 

K odběru pozvánek na naše spolkové akce se můžete přihlásit pomocí našeho kontaktního formuláře, stejný formulář použijte také při případném odhlášení z odběru.

Administrace webu:

info@historiemimone.cz

Autorem článků se signaturou ( - web - ) je webová administrace.

Kontakt

Lenka Špačková Březinova 72/5
Mimoň
CZ - 471 24
+420 724 522 279 lenka.fogl@seznam.cz