Svatodušní vycházka se opět vydařila

20.05.2013 16:19

 

U Informačního centra v Hradčanech se sešlo 17 účastníků + 2 psi. Naše průvodkyně, paní Lenka Jůnová, objednala příznivé počasí a vybrala nenáročnou cestu na „Generála“. Výstup na vyhlídku jsme všichni hravě zvládli a odměnou nám byl nádherný rozhled, pěkná viditelnost. Letiště bylo jako na dlani a díky panu Malínskému jsme se snažili rozpoznat a identifikovat okolní kopce. Cesta zpátky vedla Polomenými horami a díky naučným tabulím, které po naučné cestě umístili Vojenské lesy, jsme se dozvěděli o floře, ale i fauně v těchto lesích, což bylo zajímavé a to nejenom pro nás dospělé, ale poučné pro děti, které s nám absolvovaly jarní vycházku. V bývalém obchůdku, kde je dnes občerstvení, jsme zakončili, prohlížením alba se starými pohlednicemi tohoto letoviska, Svatodušní vycházku. Děkuji všem, kteří přišli, které počasí neodradilo a zvláště těm, kteří přijeli z Děčína a Žandova. S těmi se na oplátku uvidíme 26.5 v Merbolticích na podstávkových domcích.

- L.Špačková -

UPOZORNĚNÍ

Veškeré pozvánky na naše akce najdete zde na našem spolkovém webu, nebo je zasíláme mailem, či SMS zprávou.

 

K odběru pozvánek na naše spolkové akce se můžete přihlásit pomocí našeho kontaktního formuláře, stejný formulář použijte také při případném odhlášení z odběru.

 

Spolek historie Mimoňska se schází pravidelně každý první čtvrtek v měsíci, mimo července a srpna, kdy se schůzky nekonají. V prosinci může být termín pravidelné spolkové schůzky posunutý a sloučený s akcí Betlémské světlo, kterou pravidelně pořádáme v Náhlově.

Administrace webu:

info@historiemimone.cz

Autorem článků se signaturou ( - web - ) je webová administrace.

Kontakt

Lenka Špačková Březinova 72/5
Mimoň
CZ - 471 24
+420 724 522 279 lenka.fogl@seznam.cz