Přednáška o Josefu Klausovi

23.04.2016 15:18

Avizovaná přednáška se uskutečnila od 14 hodin v Náhlovském muzeu.
A kdo tedy byl Josef Klaus? Byl rodákem z České Noviny a je také známá jeho mise do Ruska za účelem uvolnění, vysvobození zajatců ze zajetí z 1. světové války.
Pan ing. Polakovič nám za pomoci projekce osvětlil jeho zásluhy, které zůstaly nedoceněny. Kartotéka všech zachráněných se našla v Zákupech a nyní je v českolipském muzeu.
Host, Mgr. Šimůnek, pohovořil o legionářích, odpovídal na zasvěcené otázky nejenom o nich, ale i o vyznamenáních, která jim byla udělena.
Dalším překvapením nedělního odpoledne byl harmonikář pan Jaroslav Křapka, který nám předal CD s nahrávkami 18 písniček, kdy jedna se jmenuje „Ralsko“. Přítomní se shodli, že by to mohla být ústřední píseň, snad i hymna, při Oslavách Horních vsí. Když už máme i prapor..
Příjemným doplněním bylo vyprávění pana Zdeňka Rydygra, majitele muzea Eduarda Helda v Zákupech, které bylo doplňováno všemi přítomnými. Jeho téma nám všem bylo velmi blízké a zaslouží si samostatnou přednášku. Přijali jsme pozvání do Zákup - datum upřesníme.
Příjemně strávené odpoledne při brazilské kávě bylo zakončeno společnou fotografií před muzeem.
 
Za Spolek historie Mimoňska Lenka Špačková
 

UPOZORNĚNÍ

Veškeré pozvánky na naše akce najdete zde na našem spolkovém webu, nebo je zasíláme mailem, či SMS zprávou.

 

K odběru pozvánek na naše spolkové akce se můžete přihlásit pomocí našeho kontaktního formuláře, stejný formulář použijte také při případném odhlášení z odběru.

Administrace webu:

info@historiemimone.cz

Autorem článků se signaturou ( - web - ) je webová administrace.

Kontakt

Lenka Špačková Březinova 72/5
Mimoň
CZ - 471 24
+420 724 522 279 lenka.fogl@seznam.cz